Jak zainstalować samemu urządzenie do uzdatniania wody Impuls PRO szczegółowy opis ze zdjęciami

Dodano 23-07-2017 przez Jacek Gąsiorowski

Jak instalować urządzenie z serii Impuls Pro do przeciwdziałania osadom z twardej wody.

Znajdź miejsce do montażu generatora najlepiej byłoby zainstalować urządzenie za licznikiem wody. Czasami jak nie ma miejsca za licznikiem montujemy generator impulsowy przed licznikiem wody nie ma to znaczenia na wytworzenie technologi zmiany wodorowęglanów w monokryształy. Pamiętaj, że generator zawsze musi być dobrany do zewnętrznej średnicy rurociągu. Wybierając miejsce montażu zwróć szczególną uwagę, aby urządzenia były montowane w pomieszczeniu, gdzie nie oddziaływują żadne pola magnetyczne lub elektromagnetyczne. Może to przyczynić się do zaburzenia naszego sygnału elektromagnetycznego, którym oddziałujemy na przepływ wody w instalacji. Pole generatora wówczas może być zaburzone, a urządzenie nie będzie działać poprawnie. 

Otwórz pudełko w którym znajdziesz opaski elektryczne 4 szt, przewód w oplocie silikonu, kołki do mocowania urządzenia 4 szt , uchwyty do obudowy generatora 4 szt, które w dalszej kolejności posłużą nam jako uchwyt mocowania obudowy do ściany.

Wyciągnij cewkę, rozwiń ją i trzymając dwa wtyki przesuwaj przewody w ręku tak, abyś mógł odznaczyć środek przewodu, można to zrobić taśmą lub markerem.

Wybierz miejsce w którym chcesz zainstalować na rurociągu cewkę. Pamiętaj, że przed kolanami i złączkami odległość montażu cewki powinna mieć minimum 3 długości średnicy rurociągu. 
Wybierając miejsce montażu na rurociągu dobrze jest przymierzyć przed nawinięciem cewki sam generator.

Mamy już przygotowaną obudowę z przykręconymi uchwytami i odznaczonym środkiem cewki. Zatem przechodzimy do montażu. Kolejność montażu jest obojętna cewki lub generator.


Montaż skrzynki z generatorem, przykładamy obudowę do ściany z poziomicą zaznaczamy 4 punkty na kołki. Wiercimy dziury i przykręcamy generator do ściany. Kabel zasilający elektryczny z generatora ma długość 1,5 mb więc należy pamiętać o tym, aby gniazdko elektryczne było w pobliżu zainstalowane. Urządzenie powinno być zasilone prądem 24 godziny na dobę. Zużycie prądowe dla serii Impuls PRO to koszt kilkudziesięciu złotych na rok w zależności od modelu.


Szafkę-obudowę generatora zawsze instalujemy w miejscu niekolizyjnym. Wymagania prądowe 230V. W tym przypadku użyliśmy niestandardowych kołków gumowych, które służą do mocowania w konstrukcjach blaszanych.

 

Zaczynamy kręcić cewki na rurociąg.
Ważne!
Mocujemy środek cewki, ten który uprzednio zaznaczyliśmy taśmą lub markerem w miejscu wyznaczonym na rurociągu. 
W komplecie załączone są opaski elektryczne, które posłużą nam do zamocowania cewki.
Dla każdego modelu Impuls Pro przewidziana jest przerwa pomiędzy cewkami wykonaj przerwę dla modelu który montujesz (na tabliczce z boku jest opisany model) i zaciśnij opaski po przeciwnych stronach pozostawiając zgodnie z instrukcją opisaną przerwę. Patrz zdjęcie!


Montaż cewki może być wykonany tylko w jednym kierunku, jeżeli cewkę zainstalujesz przeciwnie nawinięciom zwojów urządzenie nie będzie działać!!! Na zdjęciach pokazano prawidłowo zainstalowany ułożenie cewek. 
Pamiętaj cewka którą zabudowujesz na rurze nie może mieć przerw pomiędzy zwojami. Cewka powinna oplatać instalację w taki sposób aby była ciasno nawinięta. Minimalna ilość zwojów to 11 jeżeli masz generator blisko zainstalowany a możesz wykonać więcej nawinięć, bo pozwala na to długość kable zrób to, wówczas uzyska się mocniejsze oddziaływanie na wodorowęglany.
Każda strona nawinięcia cewki powinna mieć tyle samo zwojów po przeciwnych stronach.
Kończąc nawinięcie ostatniego uzwojenia blokujemy przewód opaską elektryczną, aby się nie poluźnił. Sprawdź czy cewki są ciasno i bez przerw zainstalowane, sprawdź ilość zwojów musi być taka sama po każdej stronie. 


Mamy już gotową instalację cewki na rurociągu, końce przewodów posiadają wtyki, które zamykają nam obwód poprzez generator impulsowy.
Od razu odpowiadam na pytanie nie ma znaczenia, który wtyk wsadzisz w gniazdo, po prostu mają być obydwa wpięte w generator impulsowy.


Na skrzynce elektrycznej generatora posiadasz pokrętło do ustawiania programu dla danego przepływu wody, sprawdź swój przepływ szczytowy i ustaw program.

Urządzenie posiada tzw. alarm wewnętrzny dźwiękowy - sprawdź czy działa. Podepnij urządzenie do prądu ustaw dany program dla Twojego przepływu i odepnij cewkę z boku generatora, urządzenie powinno zacząć piszczeć. Jest to alarm przerwania układu cewki(działa tylko przy włączonych programach od 1 do 9)
Alarm działa poprawnie, wpinamy wtyk do gniazda i można eksploatować urządzenie.
Na przedniej ścianie są 2 diody jedna informuje o tym, że na urządzeniu jest zasilanie, a druga pokazuje, że urządzenie wytwarza impulsy elektromagnetyczne i odbywa się uzdatnianie wody. Jeżeli kontrolka uzdatnianie wody nie świeci generator nie działa.

Życzymy państwu wielu odkamienionych urządzeń technologicznych jak i instalacji wodnych w których powstaje kamień z twardej wody.

Dla przykładu pokazujemy jak nasza technologia działa na twardy kamień. Zdjęcie przedstawia wymiennik ciepła typu JAD który stracił możliwość wymiany ciepła ponieważ cały zarósł twardym kamieniem, po paru miesiącach pracy bez ingerencji chemii i kosztownych zabiegów hydraulicznych kamień został zmiękczony do postaci takiej gdzie sam przepływ wody mógł opłukiwać rurki wymiennika i je wyczyścić. Obecnie na rynku jest to najtańsze rozwiązanie na twardą wodę a koszty eksploatacyjne są znikome, przy tej technologii montaż nie wymaga rozcinania instalacji.


Streszczenie ważnych informacji dla osób wykonujących montaż.

Uchwyty montażowe urządzenia IMPULS są przystosowane do montażu naściennego.
Przewody impulsowe muszą być nawinięte w tym samym kierunku! patrz zdjęcie poprawnie nawiniętej cewki. 

1. Do urządzenia przykręcić uchwyty, które są dołączone do zestawu.

2. Urządzenie przymocować do ściany lub innej pionowej powierzchni za pomocą dołączonych śrub i kołków.

3. Dołączony przewód impulsowy owinąć na pionową lub poziomą część rurociągu, zwracając szczególną uwagę na dokładność i szczelność nawinięć. Przewód impulsowy należy przymocować za pomocą dołączonych opasek, tak, aby oba końce przewodu miały podobną długość. Końcowy efekt powinien przypominać ściśniętą sprężynkę. 

UWAGA! Cewki muszą być umieszczone na równej części rurociągu i w dostatecznej odległości od różnych innych elementów danego rurociągu. Minimalna odległość końca przewodu impulsowego od innych elementów rurociągu (kolanek, trójników, zaworów itp.) musi być wiksza ni trzykrotny wymiar średnicy zewntrznej, na których rurociąg jest instalowany. Przykład mamy instalację o średnicy zewnętrznej 50 mm. Cewka powinna być nawinięta od danego kolana czy zaworu minimum 15 cm, dotyczy to każdej ze stron cewki.

4. Przewód zasilający podłączyć do gniazdka. Na urządzeniu powinna zaświecić się dioda zasilania.

5. Ustawić przełączniki sygnału na zakres przepływu, według tabeli umieszczonej na boku urządzenia zaświeci się dioda uzdatnianie.

6. Urządzenie powinno być zainstalowane w pomieszczeniu gdzie środowisko powietrza nie jest agresywne. Jeżeli montujemy w środowisku agresywnym należy dokupić osobną szafkę uszczelniającą generator impulsowy. Zapytaj sprzedawcę o skrzynkę chemoodporną.

Bardzo ważną rzeczą jest to, aby urządzenia były montowane w pomieszczeniu gdzie nie oddziaływują żadne pola magnetyczne lub elektromagnetyczne. Może to przyczynić się do zaburzenia naszego sygnału elektromagnetycznego, którym oddziałujemy na przepływ wody. Pole generatora wówczas może być zaburzone, a urządzenie nie będzie działać poprawnie.

Tagi

Masz pytanie?
Szukasz porady,
lub konsultacji?

Szybki kontakt

Zapraszamy do
naszego salonu
wystawienniczego:

Wrocław

ul. Nowowiejska 71

Słownik pojęć
o tematyce
technologii wodnej